Projekt "Bezpečné bývanie"

Revolúcia v zabezpečení bytových domov

Funkcia alarmu v systéme Melody

Vlastnosti domáceho telefónu sme rozšírili o funkciu ochrany majetku = alarm. Aby mohol byť majetok chránený, stačí pripojiť k domácemu telefónu dverný magnetický kontakt. Táto zabezpečovacie funkcie nijako neobmedzuje bežné používanie telefónu.

Aktivácia alarmu je jednoduchá a spočíva v zadaní nastaveného číselného kódu priamo na klávesnici telefónu. V momente spustenia poplachu je aktivovaná siréna v domácom telefóne. Zároveň môže byť alarm spustený aj v ďalšom telefóne v rámci domu, v samostatnej siréne na chodbe alebo vo zvončekovom table pri hlavnom vchode, ktoré môže po určitú dobu hlásiť číslo napadnutého bytu. Inštaláciou GSM modulu navyše môžete získať informáciu o každom spustení poplachu na konkrétny mobilný telefón. Všetko je možné nastaviť pre každý byt samostatne.

ALARM je automaticky súčasťou všetkých domácich telefónov Verona v systéme MELODY. Jedná sa zrejme o prvý domáci telefón dostupný širokej verejnosti, kombinujúci dorozumievací a zabezpečovacie funkcie vrátane alarmu. Váš domov je po zadaní kódu v dobe Vašej neprítomnosti zabezpečený.

Aby mohol alarm fungovať, stačí k domácemu telefónu Verona MELODY pripojiť pohybové čidlo alebo upravený magnetický dverný kontakt. Upravená základná verzia magnetického dverového kontaktu pritom nestojí ani 10€.

Zabezpečenie môžete využiť tiež, ak ste doma. Napríklad keď idete spať alebo sa pozeráte na hlasnú televíziu.

Odomknutie domových dverí pomocou bezkontaktného čipu (MELODY BIS) umožní automatické vypnutie zabezpečenia (alarmu) v byte jeho majiteľa. Alarm je možné vypnúť aj zadaním kódu na domácom telefóne.

TIP: použitím MELODY BIS môžete tiež privolať výťah, alebo rozsvietiť svetlá na chodbe.

Systém MELODY Vám v prípade vlámania umožní spustenie alarmu v telefóne napadnutého bytu, v telefóne suseda (prípadne na iný telefón v dome, kde bol alarm presmerovaný) alebo v externej siréne. Umožňuje tiež hlásenia čísla napadnutého bytu zvonkovým tablom.

Inštaláciou GSM modulu získate informáciu o spustenom alarme na ľubovoľný mobilný telefón.

Kontaktujte nás s Vašimi požiadavkami a my Vám vypracujeme ponuku.